Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çöp Sorunu Tireboluyuda Etkileyecek
03 Ocak 2013, 10:52

Çöp Sorunu Tireboluyuda Etkileyecek

Görele'nin Çavuşlu beldesine yapımı devam eden Çöp tesisine başka merkezlerden gelecek çöpler için kurulacak "çöp aktarma" istasyonuna Tirebolu da yer aranıyor.

Görele'nin Çavuşlu beldesine yapımı devam eden Çöp tesisine başka merkezlerden gelecek çöpler için kurulacak "çöp aktarma" istasyonuna Tirebolu da yer aranıyor.

 

Çöp aktarma istasyonu için 2 ayrı yerin gündeme geldiği ancak bu yerler olan (Doğancı mevkii) ve (Kiliseburnu  mevkii'ndeki) tünel çıkışı Tirebolu istikametinde yolun kenarındaki boş araziler için düşünüldüğü ancak oluşan  tepki ve uygunluk olmaması üzerine yeni yer arayışının sürdüğü belirtildi.

 

Son olarak Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in geçtiğimiz günlerde bir inceleme ziyareti için Harşit vadisinde bulunması üzerine yine "Çöp aktarma" istasyonu konusu gündeme geldi. İncelemelerde bulunan vali Şahin'e genel sekreter yardımcısı Hüseyin Taşkın'ın "Çöp aktarma" istasyonu için Demircili mahallesi eski Limak inşaat şantiyesi bitişiğinde ve harşit vadisi kenarındaki bir yeri önermesi vali tarafından olumlu karşılandı.

 

Vali Şahin'e  "Çöp aktarma istasyonu" için önerilen yer

 

Giresun valisi Şahin, yetkililerin kendisine gösterilen yere bu istasyonun kurulabileceğini belirterek bahse konu olan yer'in durumunun incelenmesi gerektiğini ve çalışma yapılmasını istedi.

 

Giresun Valisinin incelemesinde hazır bulunan il genel meclisi üyelerinden Murat Arslan düşünülen yer ile ilgili vali Şahin'e kısa bir bilgi sundu.

 

Tirebolu'dan ayrılmadan önce Tirebolu'nun bir köy'ünün kanalizasyon problemini de çözebileceklerini belirten Şahin, bir köy ismi verilmesini istedi. Bunun üzerine İl genel meclisi üyesi Halil Demiral Arslancık köy'ü olabilir dedi. Vali Şahin Arslancık köy'ünün sorununu HES firması çözer diyerek bu köy'ü kabul etmedi. Bunun üzerine Demiral Fatih ve Köseler köy'ünü önerdi. Hane sayısını az bulan vali bu köyleri de kabul etmeyerek bu konuyu sonra değerlendiririz dedikten sonra ilçeden ayrıldı.

 

Yeni Tirebolu

                   

Bu haber 2266 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER