Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİRDEF Ticari Limana Karşı
18 Şubat 2013, 10:25

TİRDEF Ticari Limana Karşı

Tirebolu Balıkçı Barınağı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı projesiyle ticaret limanına dönüştürülmesi konusunda Tirebolu'da halkın bilgilendirilmesi için TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

Tirebolu Balıkçı Barınağı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı projesiyle ticaret limanına dönüştürülmesi konusunda Tirebolu’da halkın bilgilendirilmesi için TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

 

TİRDEF Genel Başkanı Haldun Domaç’ın yönetiminde gerçekleşen toplantıya Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, CHP İlçe Başkanı Murat Yıldırım, MHP İlçe Başkanı Durmuş Aydın, İletişim Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu ve çok sayıda sivil toplum örgütü mensuplarıyla balıkçılar katıldı.

 

İlçenin merkezinde bulunan ve 1. derece arkeolojik sit alanı olan bölgenin içinde yer alan Balıkçı Barınağı’nın ticaret limanına dönüştürülmesinin neden ve sonuçlarının konuşulduğu toplantıda Haldun Domaç, “Tirebolu’da uygun alanda yapılacak yeni bir liman; Giresun limanına işlerlik kazandırması açısından demiryolu hattının Giresun bağlantısı ile sonuçlandırılması. Tirebolu’ya yeni bir liman yapılması durumunda, şehrin kalbi, ilçenin merkezi durumundaki balıkçı barınağı doğal konumunu koruyacak. Tirebolu, gürültü, görüntü ve çevre kirliliği ile yoğun ağır vasıta trafiğine maruz kalmayacak. Söz konusu iş olanakları hem de yeni bir liman yapımı noktasında artacak” dedi.

 

HUKUKİ SÜREÇ AÇISINDAN YAPMAMIZ GEREKENLER;

 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde 31 Ocak-1 Mart 2013 tarihlerinde askıda olan karara itiraz etmek. Bu sürenin sonunda 60 günlük dava açma süresinde bölge idare mahkemesine, yürütmeyi durdurma ve kararın iptali davasını açmak. Bizim yolumuz bu. Biz hakkımızı bölge idare mahkemesinde arayacağız” diyen Domaç, “Biz Tirebolu’yu dedelerimizden miras olarak değil, torunlarımızdan emanet olarak aldık. Onlara aynı güzellikte bırakmak görevimizdir” diye konuştu.

 

Domaç, Tirebolu’ya getirilecek hiçbir yatırıma karşı olmadıklarını, fakat yerine karşı olduklarını sözlerine ekledi.

 

ÇETİNKAYA DEMİRYOLU KONUSUNA DEĞİNDİ

 

Tirebolu’daki toplantıya İstanbul’dan gelen Demiryolu Komisyonu Başkanı ve Eğitim-Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Çınar Çetinkaya, yaptığı konuşmada demiryolu konusuna değinerek, “Demiryolu Tirebolu için hayalden öte gitmeyecek. Bu konu hükümet tarafından hep geçiştiriliyor. Trabzon lobisi varken, demiryolu Tirebolu’dan geçmez” iddiasında bulundu.

Bu haber 2998 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER