Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tirebolu-Torul Arasına Standartları Yüksek Demiryolu
25 Şubat 2013, 10:11

Tirebolu-Torul Arasına Standartları Yüksek Demiryolu

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli Tirebolu-Torul arasında standartları yüksek bir Demiryolunu Giresun'a kazandıracağız

CANİKLİ: “Tirebolu-Torul Arasına Standartları Yüksek Demiryolu”

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli de, geleceğe yönelik en önemli mesajın Anayasal anlamda verilebileceğine dikkat çekerek toplumsal bir mutabakatla yapılan bir Anayasa’nın her şeyden önce milletin iradesinin kendi elinde olduğunu göstereceğini ifade ederek “Başkaları tarafından değil, zorla değil, olağanüstü koşullarda değil, bu milletin hür iradesiyle bütün siyasi partilerinin katılımı ve desteğiyle bir mutabakat çerçevesinde bu toplumsal metni hazırlayabileceğini bu millete göstermek hepimizin görevi. Bunu yapabildiğimiz takdirde hiç kuşkunuz olmasın hepimizin önü açık, Türkiye’nin önü açık olacak” dedi.

 

Demiryolu ve Tirebolu Limanı konusunda da açıklama yapan Canikli “Biz şunu söyledik. Tirebolu’da Liman var. Dolayısıyla demiryolu ağının bağlanması için gerekli olan liman burada var. Ekonomik olarak rantabldır ve biz bunu istiyoruz. Filen liman olan, balıkçı barınağı olarak gözüken orayı limana dönüştürüp hizmete sunabildiğimiz takdirde demiryolu engelsiz bir şekilde gelecek. Tirebolu-Torul arasında standartları yüksek bir Demiryolunu Giresun’a kazandıracağız” diye sözlerini tamamladı.

 

ÇAKIRMELİKOĞLU : “Nakliyenin En Ucuz Olanı Demiryoludur”

 

Giresun Ticaret Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yaptığı açılış konuşmasında “Bir ülke yaşamsal faaliyetlerin devam ettirilebilmesi için en önemli unsurlardan biride kurum ve kişilerin vergi ödeme yükümlülüğünü yerine getirmesidir. İşadamlarımızın en büyük sorunu ham maddeye uzak olmalarıdır. Giresun iş dünyası diğer illerle rekabet edebilmek için en düşük ekonomik nakliyeyi tercih etmektedir. Nakliyenin en ucuz olanı da tartışmasız demiryoludur. Erzincan-Tirebolu-Trabzon demiryolu projesi çevre düzeni planına işlenmiştir. ” diyerek Tirebolu’ya liman yapım çalışmalarının başlatılması ve Giresun Limanı ile demiryolunun birleştirilmesi gerektiğin söyledi.

Bu haber 2525 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER