Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğribel Tüneli Gelecek Yıl
01 Nisan 2013, 11:10

Eğribel Tüneli Gelecek Yıl

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Eğribel Tüneli’nin inşaatına 2014 yılında başlanacağını ve 3 yılda bitirileceğini açıkladı.

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla bölgeye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Giresun'a müjde verdi.

 

Giresun ve Ordu illerinin ortak projesi olan havaalanı inşaatını inceleyen ve buradan Cumhuriyet döneminin Osmanlı mimarisiyle yapılan tek eseri olan Giresun'daki Sarayburnu camisinde incelemelerde bulunan Bakan Binali Yıldırım Giresun Valiliğini de ziyaret etti. Giresun Valiliğinde açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Giresun'un beklediği müjdeyle geldiğini söyledi. Beraberinde AK Parti Milletvekili ve Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile Milletvekilleri Adem Tatlı ve Mehmet Geldi ile Giresun valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret eden Bakan Yıldırım Giresun'un fındığın başkenti olduğunu da hatırlatarak, “Giresun'u önemsiyoruz. Giresun'a 2003 yılından öncesine kadar 23 kilometre bölünmüş yol yapılırken bizim 10 yıllık dönemimizde 84 kilometre bölünmüş yol yapıldı. Yine bizden önce bir milyon TL yatırım yapılırken biz 10 yılda iki katı yatırım yaptık. Şuanda da 36 projemiz devam etmektedir. Maliyeti ise 3 Milyar TL'dir.

 

EĞRİBEL TÜNELİ’NİN TEMELİ GELECEK YIL ATILACAK

En önemlisi de Giresun'un beklediği Eğribel Tünel projesidir. Burayla ilgili proje çalışmalarımızın yüzde 85'i tamamlandı. Yıl içerisinde ihaleye çıkarıp 2014 yılı içerisinde temel atmayı 3 yıl gibi sürede de bitirmeyi amaçlıyoruz. Toplamda 5 bin 900 metrelik tünelin ardından yol 5,5 kilometre kısalacak ve tünelden sonra artık Eğribel mi yoksa düz beli mi dersiniz bilmiyoruz.

 

DEMİRYOLU'NUN GÜZERGÂHI BELLİ DEĞİL

Bir diğer konu ise demiryoludur. 2023 hedefimiz arasında olan demiryoluyla ilgili üç alternatifli çalışmalar devam ediyor. İçanadolu'dan kuzeye inecek iki yol düşünmüyoruz. Bu güzergâh ya Giresun ya da Trabzon olacak fakat birisi henüz tercih edilmiş değil. Ancak şunu söyleyebiliriz ki her iki durumda da sahildeki illerimiz demiryolu ile bir birine bağlanacaktır” dedi.

 

Havaalanıyla ilgili de açıklama yapan Bakan Yıldırım, havaalanı inşaatının önemli bir sınav verdiğini söyledi. Bakan Yıldırım; “OrduGiresun havaalanı inşaatını inceledik. Planladığımız şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz günlerdeki dev Karadeniz dalgalarına rağmen bir hasarın oluşmadığını iyi bir sınav verdiğini gördük. Hedefimiz yıl içerisinde dolgu ve altyapısını yapıp 2014 yılında ise yardımcı tesis inşaatına başlayacağız” dedi.

Bu haber 2306 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER