Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİRDEF
07 Ağustos 2013, 00:51

TİRDEF "Canikli Sürpriz Yapmadı!"

Kısa adı TİRDEF olan Tirebolu Dernekler Federasyonu, AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin açıklamalarının sürpriz olmadığını bildirdi.

Kısa adı TİRDEF olan Tirebolu Dernekler Federasyonu, AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin açıklamalarının sürpriz olmadığını bildirdi.

Yazılı bir açıklamada bulunan TİRDEF, "Son günlerde Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin demiryolunun “Erzincan- Gümüşhane-Trabzon” güzergâhında planlandığı ve demiryolunun Trabzon’dan Giresun’a geleceği açıklamış ve bu sözleri şaşkınlıkla karşılanmıştır" dedi.

"İşte bu açıklamadan sonra konunun yakın takipçisi olan TİRDEF’in (Tirebolu Dernekler Federasyonu) bir açıklama yapması gerekliliği doğmuştur" denilen açıklamada şunlara yer verildi;

"GECİKTİRİLMİŞ BİR AÇIKLAMA İDİ"

Öncelikle Canikli’nin açıklamalarının bizim için sürpriz olmadığını sadece gecikmiş veya geciktirilmiş açıklamalar olduğunu vurgulamamızda yarar var.

Demiryolu konusunun yazdığımız, kamuoyuyla paylaştığımız ve söylediğimiz gibi gelişmesinden, aslında büyük üzüntü duyuyoruz.

Yoksa Erzincan- Trabzon demiryolu dün Tirebolu’dan Trabzon’a geçiyordu da bugün değişiklik olmuş değildir. İlk günden bu yana proje hep Erzincan-Gümüşhane-Trabzon güzergâhında gelişmiştir.

Nitekim bu durumu her platformda seslendirerek, kamuoyunu bilinçlendirmeye birlikte hareket ederek, kamuoyu oluşturmaya çalıştık.

"SÖYLEDİKLERİMİZDE HAKLI ÇIKTIK"

Bu bağlamda tüm söylemlerimizde haklı çıktık demek bize ne kadar üzüyorsa, bu konuda milletvekillerinin sözleri ile hareket ederek kamuoyu oluşturanların da o kadar üzüldüğüne inanıyoruz.

Bu tür projelerin arkasında güçlü bir duruşa ihtiyaç olduğunu hatırlatmamıza gerek dahi yoktur. Başta milletvekilleri olmak üzere, yerel yöneticiler, STK’lar siyasi düşüncesi ne olursa olsun kişi ve kurumlar birlik olup çalışmalıdırlar.

TİRDEF olarak bizim pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da düsturumuz böyleydi. Ulaşımın medeniyet olduğu bilincinden hareket ederek, gerçekleri kamuoyuyla paylaşıp, bu bilinçle, güç odağı kabul edilen kişi ve kurumları uyarmaya çalıştık.

"ELİMİZDEN GİTMESİNE GÖZ YUMDULAR"

Ne yazık ki, söz konusu kesimler Giresun Milletvekili Nurettin Canikli açıklama yapana kadar bekleyip, önemli bir zamanın yitirilmesine, demiryolunun bir sabun köpüğü gibi elimizden kayıp, gitmesine göz yumdular.

Şimdi yapılması gereken, en başta söylediğimiz gibi, bu konuda daha ciddi, kararlı ve ne isteğimizi net bir şekilde ortaya koyarak çalışmaktır. Her şey bitmiş değildir.

Bu bağlamda Tirebolu ve Giresun birlikte hareket etmeli, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon olarak projelendirilen güzergâha, Tirebolu bağlantı yolunu ekletmelidir.

"TİREBOLU BAĞLANTI YOLU EKLENMELİ"

Bir kez daha tekrarlayalım; ana projenin içine Tirebolu bağlantı yolunu eklenmelidir. Bu projenin 2020 yıllarında başlanacağı düşünülürse, Tirebolu bağlantısı ana projeyle başlayacak, Anadolu’ya açılacak yol Tirebolu üzerinden Giresun bağlantısı ile sağlanacaktır.

Biz bu ana projesi içine Tirebolu’yu ekletemezsek, belki de 150 yıllık rüya için 50 yıl daha beklemek zorunda kalacağız.

Özetle, TİRDEF ele aldığı tüm konularda olduğu gibi, sorumluluk bilinciyle hareket etmiş, demiryolu konusunda da verilere dayanan açıklamalar ile kamuoyunu aydınlatmaya çalışmıştır. Umuyoruz ki bu gelişmelerden sonra kamuoyu açıklamaları takip ederken, kimleri dikkate alması gerektiğinin bilincinde hareket edecektir."


Bu haber 2555 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER