Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıllar Çabuk Geçiyor
15 Ağustos 2013, 11:05

Yıllar Çabuk Geçiyor

Giresun'un can damarları olan Orgi-Giresun Havalimanı, Eğribel Tüneli, Tirebolu Demiryolu projelerine gündemde tutmak ve siyasilerin her şenlik, organizasyon vs etkinliklerde bu projeler için vermiş oldukları vaatleri unutmamak adına Av.Murat Toker önderliğinde kurmuş olduğumuz www.giresunoncelikleri.com internet sitemiz 3. Yılını doldurmuş bulunuyor.

Yıllar Çabuk Geçiyor

 

Değerli okuyucularımız;

 

Giresun’un can damarları olan Orgi-Giresun Havalimanı, Eğribel Tüneli, Tirebolu Demiryolu projelerine gündemde tutmak ve siyasilerin her şenlik, organizasyon vs etkinliklerde bu projeler için vermiş oldukları vaatleri unutmamak adına Av.Murat Toker önderliğinde kurmuş olduğumuz www.giresunoncelikleri.com internet sitemiz 3. Yılını doldurmuş bulunuyor.

 

Bu süre zarfında haber arşivlerimizi şöyle bir gözden geçirdiğimizde çarpıcı detaylar gün yüzüne çıkıyor aslında..

 

Orgi-Havalimanı yapıldı, yapılacak derken, proje ve temel atma sürecini geride bırakıp bir rüyamız gerçek oluyordu. Şimdiki geldiği noktada tüm Giresun ve Ordulu hemşerilerimizi olduğu gibi bizleri de mutlu ediyor tabikide..

 

Yıllardır limanlarımızın içler acısı haline birazcık olsun ortadan kaldırmak adına olmazsa olmaz dediğimiz diğer bir proje Tirebolu Demiryolu… Burada oynanan oyunlar artık bardağı taşırma pozisyonuna getirmiştir. Uzun süreden bu yana projenin geçiş güzergahı tartışma konusu olurken son olarak Sn.Ak Parti Grup başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin yapmış olduğu “Demiryolu Trabzon’dan sahile inecek ama Tirebolu’ya kadar gelecek. Çünkü Harşıt vadisinin arazi yapısı bunu ön görüyor” demesi inanın bizleri çok şaşırttı.

 

İlk olarak Trabzon limanına uğrayacağı söylenen Demiryolunun Tirebolu ve Giresun’a nasıl bir faydası olabilir ki? Demiryolu ile İç Anadolunun ihracaat ürünlerini Trabzon limanı işletsin, geriye kalan çevreye pislik saçan kömür, tomruk vs.ürünlerini de Tirebolu limanında işlensin. Yapılmak istenen bu mudur acaba bunu da tam olarak anlamış değiliz..

 

Tabi Tirebolu Demiryolu projesinin güzergahı hakkında son 3 yıl içerisinde sayın yetkililerimizin vermiş olduğu sözleri de sitemiz arşivlerinde saklamaktayız.

 

Ve sonrasında “Nefes Borumuz” Eğribel Tüneli hakkında verilen demeçleri incelediğimizde dudak uçurtan açıklamaları görüyoruz.

 

Sitemiz kurulduğundan bu yana Sn.Vekillerimiz ha proje bitti, aha bitiyor,  temel atıyoruz gibi açıklamalarına rastlıyoruz.

 

Ama gelin görün ki Temel atmada sadece “2200 Rakımlı Eğribel Tepesine ''Anlamsız'' Bin Giresun Sevdalısı” ve beraberinde o bölgenin kültürüne katkı sağlayan bazı sanatçıları ve yol kenarı diktiği Eğribel Tünel tabelası ile Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Ömer Cinel’i görüyoruz.

 

Günler, zamanlar akıp giderken ne bitmek bilmeyen bir projeymiş denilen Eğribel Tüneli projesinin artık bir an önce bitirilerek, yıl sonuna kadar temelin atılması noktasında yetkililerimizden destek bekliyoruz.

 

Eğer bu proje için somut bir kavram ortaya konulmazsa, yaklaşan yerel seçimler öncesinde meydanlardaki vatandaşları aydınlatmanın zor olacağının bilinmesini isteriz.

 

Ayrıca haber arşivimizde yer alan verilen sözleri bir bir buradan sıcak sıcak sizlere vermeye devam edeceğiz.

 

Geçtiğimiz 3 yıllık süre zarfında sitemize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, Giresun’un can damarı olan projelerine vermiş olduğunuz destekten ötürü şükranlarımızı sunarız.  

 

www.giresunoncelikleri.com

Bu haber 1883 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER