Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GİSİYAD ÜYELERİ İFTAR'DA BULUŞTU
16 Temmuz 2014, 16:06

GİSİYAD ÜYELERİ İFTAR'DA BULUŞTU

Bursa GİSİYAD (Giresunlu Sanayici, İş Adamları, Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği) iftar verdi.

GİSİYAD ÜYELERİ İFTAR’DA BULUŞTU

 

Bursa GİSİYAD (Giresunlu Sanayici, İş Adamları, Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği) iftar verdi.

 

Giresunlu hemşerimiz Kamil Uyar’ın ortağı olduğu Kokonez Çorba ve Ciğer Salonunda verilen iftar davetine derneğin üyelerinin yanı sıra, Gemlik de kurulan GİRSİAD AŞ’nin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Hoş ve samimi bir ortamda verilen iftar yemeğinde Giresunlular fikir alışverişinde bulurken, gelecek için istişarelerde bulundu.

 

“EKONOMİYE VE İSTİHDAMA DEĞER KATACAK PROJELER GELİŞTİRİYORUZ”

 

GİSİYAD Derneği başkanı Hasan Topkara iftar sonrası yapmış olduğu selamlama konuşmasında iftara katılan değerli Esnaf, İş Adamı ve Yönetici hemşerilerine teşekkür ederken, GİSİYAD olarak ekonomiye ve istihdama değer katacak projelere devam ettiklerini söyledi.

 

Her ay 1 Giresunlu İş Adamı ve Esnaf arkadaşlarını ziyaret ederek onların işlerine katkı sağladıklarını söyleyen Topkara düzenledikleri Girişimcilik kursları ile de ekonomiye değer katacak pırlanta gibi girişimciler yetiştirdiklerini söyledi.

 

Gemlik’de Giresunlular tarafından kurulan GİRSİYAD AŞ yönetim kurulu başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mimar Kenan Çakır şirketin projeleri ve hisse dağılımları ile ilgili katılımcılara bilgiler sunarken, 2.000.000 TL sermaye ile kurulan GİRSİAD AŞ’nin kısa sürede kısıtlı imkanlar ile çok işler yaptıklarını belirtti.

 

“BÜYÜK PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRDİK”

 

400 Hisseli olarak kurulan şirketin 5.000 TL’den hisselerinin satışını yaptıklarını belirten Çakır “Şuan itibari ile şirketimizin 300 Hissesini Gemlik’de hemşerilerimize satmış bulunuyoruz. Geriye kalan 100 hisseyi de Bursa’daki hemşerilerimize açarak geleceğimizi inşaa ediyoruz. Sermayemiz ile almış olduğumuz arsanın üzerine, 1500 m’2 alan üzerine Sosyal donatı merkezimizin inşaatına başladık. Projemiz tamamlandığında 10.000.000 TL değerinde bir yapıya sahip olacağız” dedi.    

 

Kısıtlı ölçüde kalan hisselerden hemşerilerimizin alarak bursa’daki Giresunluların geleceğine katkı sağlamalarını isteyen Çakır, resmi kalanlar ile ilerleyen şirket ve proje hakkında detaylı bilgiyi Şirket Sekretaryası  0532 163 98 30 nolu telefondan öğrenebileceğini söyledi.

 

“5 YIL SONRA BU PROJE 5-10 KAT DEĞERLENİR”

 

Vakıf Gayrimenkul Değerlendirme İstanbul Bölgeler Pazarlama Müdürü Giresunlu hemşerimiz  Abdurrahman Tığ’da yapmış olduğu konuşmasında GİRSİAD AŞ kuruluş aşamasında yapmış oldukları fikir alışverişleri sonrasında şirketin geldiği noktadan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken “Hazırlanan taslak ve proje ilk aşamada Gemlik’de bulunan hemşerilerimizi kapsıyordu. Daha yüksek hedefler belirlemek ticaret için büyük bir adımdır. Arkadaşlarımız bu adımı attılar.. Gemlik ve Bursa’da bulunan hemşerilerimiz omuz omuza vererek, el birliği halinde, hataya mahal vermeden, istişareler halinde çok daha güzel işlere imza atacaklar” dedi.

 

“BURSA’YA İKİ KANADIMIZ İLE UÇTUĞUMUZU GÖSTERMEYİLİZ”

 

Gurbetdeki Giresunluların örgütlenmesine büyük katkılar  sağlayan Bursa ve Gemlik Giresunlular Derneği kurucu üyeleri arasında yer alan Av.Murat Toker’de yapmış olduğu konuşmasında bundan 30 yıl önce Bursa’da ekonomik sıkıntılar içerisindeki Giresunluların İktidar partisinin il yönetimlerinin üst  düzeylerinde, yine aynı dönemde Ana muhalefet partisinden Osmangazi Belediye Başkanı ve  Gemlik’den Bağımsız bir belediye başkanı çıkardıklarını belirtirken “ O zamanlar da Bursa’da derneklerimiz yoktu.10-15 tane Giresun gönüllüsü lokantalarda, çay ocaklarında toplanıp neler yapabilirisin hesaplarını yapıyorduk. Şimdi ise nüfusumuz arttı. Ekonomik gücümüz ve özgürlüğümüz arttı. Dernek sayımız arttı. Gelinen noktada Bursa’nın en büyük ve hemşerilerimizin ağırlıklı yaşadığı Osmangazi Bölgesinde belediyede 1 tane meclis üyemiz yok. Şimdi hemşerilerimiz şapkasını önüne koyup bir düşünmelidir” dedi. 

 

30 Yıl önce olduğu gibi, hemşerilerimiz bu şirket ile Gemlik ve Bursa olarak kucaklaştığında  Bursa Siyasetinde, ekonomisinde daha fazla söz sahibi olunabileceğini söyleyen Toker, çocuklarımızın geleceği için 5.000 TL karşılığında satılan bu şirket hisselerinden hemşerilerimizin faydalanmaları tavsiyesinde bulundu.

 

Yemek sonundan GİRSİAD AŞ hisselerinden yaklaşık 30 tane ön satış yapıldığı öğrenilirken, yemek Kokonez tabelası altında çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Erdal Avcı www.giresunhavadis.net

 

YEMEKDEN DİĞER FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haber 3262 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER