Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Giresun'da Sağanak Yağış Etkili Oldu
02 Kasım 2014, 12:15

Giresun'da Sağanak Yağış Etkili Oldu

Giresun şehir merkezini Cuma günü öğleden sonra etkisi altına alan sağanak yağış, 4 saatte metrekareye yaklaşık 70 kg yağmursuyu düşmesine neden oldu.

Sağanak Etkili Oldu

Giresun şehir merkezini Cuma günü öğleden sonra etkisi altına alan sağanak yağış, 4 saatte metrekareye yaklaşık 70 kg yağmursuyu düşmesine neden oldu.

3 derenin tıkanması sonucu oluşan su barajlarının patlaması ile Teyyaredüzü Mahallesinde su baskınları meydana geldi. Anadolu Lisesi kavşağı, Çıtlakkale ile Sanayi Sitesi arasındaki karayolunda ulaşım zaman zaman durma noktasına geldi.

Meteoroloji tarafından yapılan ölçümlerde,Cuma günü saat 14 sıralarında başlayan şiddetli yağış saat 20 ‘ye kadar metrekareye 68.9 kg olarak düştü. Cuma günü saat 12 ‘den, Cumartesi saat 12 ‘ye kadar 24 saatte ise metrekareye 91.2 kg yağmursuyu düştüğü tespit edildi. Yoğun yağış sonucu Teyyeredüzü ve Çıtlakkale Mahallesinin bir bölümünde su baskınları tespit edildi. Karayolunda ulaşım aksarken, belediye ve karayolları ekipleri anında müdahale ettiler.

Giresun Belediyesi İtfaiye, Su – Kanal ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Cuma günü saat 16’dan itibaren sabaha kadar ve gün boyu su baskınından etkilenen bölgelerde çalışmalar yaptı. Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaolu, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy ve ilgili birim müdürleri çalışmaları bizzat koordine ettiler.

Belediye yetkilileri Verandere, Alınca Deresi ve Jandarma Bölge Komutanlığı’ın altından geçen derelerin tıkanması sonucunda , biriken suyun patlayarak, su baskını oluşturduğunu, gelen suyun karayolunu aşıp denize ulaşamamasının taşkının büyümesine neden olduğunu ifade ettiler. Su baskınından otogar, otogar içindeki araçlar, Tarım İl Müdürlüğü binaları,Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, Yurt Kur Kız Yurdu,SGK Binası, Teyyaredüzü Samanyolu Caddesi, Çotanak ve Fındık Sokak, Çıtlakkale Çizmeci Sokak üzerinde bulunan eksi katlardaki ev ve işyerleri etkilendi. Belediye, 8 motopomp, 3 vidanjör, 2 yıkama aracı, 8 işmakinası ve 10 kamyonla su baskınına müdahale etti.

Belediye yetkilileri, küçük dereciklerin ve derelerin atılan büyük çöplerden dolayı tıkandığını, suyun baraj oluşturduğunu, patlayan suyun denize ulaşamaması ve kısa sürede oldukça fazla şiddetli yağan yağmurun arzu edilmeyen su baskına neden olduğunu, ekiplerin su baskını sonucu oluşan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için 24 saat görev yaptıklarını açıkladılar.

 

Bu haber 1458 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER