Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğribel Tüneli Tüm Hızıyla Devam Ediyor
03 Ağustos 2015, 16:15

Eğribel Tüneli Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Giresun'u İç Anadolu'ya bağlayacak olan Eğribel tünel inşaatında çalışmalar gece-gündüz demeden devam ediyor. Yapımına Şebinkarasihar Asırcık mevkiinden başlanılan tünel inşaatında 450 metreye ulaşıldı. 5909 metre uzunluğunda çift tüplü olarak projelendirilen

Giresun’u İç Anadolu’ya bağlayacak olan Eğribel tünel inşaatında çalışmalar gece-gündüz demeden devam ediyor. Yapımına Şebinkarasihar Asırcık mevkiinden başlanılan tünel inşaatında 450 metreye ulaşıldı. 5909 metre uzunluğunda çift tüplü olarak projelendirilen.

Giresun’u İç Anadolu’ya bağlayacak olan Eğribel tünel inşaatında çalışmalar gece-gündüz demeden devam ediyor. Yapımına Şebinkarasihar Asırcık mevkiinden başlanılan tünel inşaatında 450 metreye ulaşıldı.

5909 metre uzunluğunda çift tüplü olarak projelendirilen Eğribel Tüneli’nde ayrıca, 7 adet yaya ve araç geçişi tüneli ve sağda-solda sığınma cebi yer alıyor. Mevcut rakımı tünel girişinde 1860 metreye tünel çıkışında 1720 metreye, yoldaki eğimi de % 2,86’ya düşüren Eğribel Tüneli ile yörede, özellikle Eğribel mevkiinde yapılan kar mücadelesi giderlerinden tasarruf edileceği gibi; Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk ilçelerine yılın tamamında ulaşılabilecek. Eğribel Tüneli tamamlandığında, 5.909 m uzunluğuyla Ovit ve Kırık Tünellerinden sonra, ülkemizin en uzun üçüncü tüneli olacak. Ayrıca; yolun bölünmüş yol haline gelmesiyle taşıt işletme giderleri ve seyahat süresinden tasarruf edilecek, yöredeki turizm ve sanayinin gelişmesine katkı sağlanacak.

Bu haber 2248 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER