Av. Murat Toker Av. Murat Toker
ERGENEKON
Halil KÜTÜK Halil KÜTÜK
Tirebolu Demiryolu İçin Birlikte Hareket Edilemedi
Seyfullah Çiçek Seyfullah Çiçek
Partimizin Adayı
Erdal Avcı Erdal Avcı
Or-Gi Hakkında Bilgi Edinelim
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

LÜTFEN ANKETİMİZE KATILINIZ

KİRAZIN DÜNYA'YA YAYILDIĞI YER NERESİDİR?


HAVA DURUMU


Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğribel Tüneli Ne Zaman Açılacak
22 Ocak 2016, 13:43

Eğribel Tüneli Ne Zaman Açılacak

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM'de yaptığı konuşmalarla ve verdiği önergelerle Giresun'un sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmalarla ve verdiği önergelerle Giresun’un sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor.

Eğribel Tünel Ne Zaman Açılacak?

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmalarla ve verdiği önergelerle Giresun’un sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a sorularını yönelten Bektaşoğlu, Eğribel tünelinin 2016-2017 yılları içinde tamamlanacak olan tüneller listesinin içinde olmadığını belirterek, “Gazetelerde yer aldı. Giresun'u İç Anadolu'ya bağlayacak olan Eğribel Tüneli'nin bu listede olmaması, hemşerilerimiz arasında bir hayal kırıklığı yarattığı gibi, daha önce tarafımdan da dile getirilen birtakım kuşkuları da tekrar gündeme getirmiştir” dedi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “Bu yol bölgemiz için çok önemlidir. Eğribel Tüneli ne zaman bitecek? İnşaatı yürüten firmayla yapılan bir sözleşme ve anlaşma var mıdır? Tünelin yapım maliyeti nedir? Hangi kaynaklarla yapılmaktadır?” sorularını yöneltti.

“ŞEHİRİÇİ GEÇİŞİ BELEDİYE CHP’Lİ OLDUĞU İÇİN Mİ DEVREDİLMİYOR”

Bektaşoğlu yine aynı bakanlığın sorumluluğundaki Giresun şehiriçi geçiyle ilgili konuşmasında da şunları dile getirdi:

“2009-2014 yıllarında meydana gelen sel ve deniz taşkınları, denizle şehir arasına set çeken yolun hatalı bir şekilde inşa edildiğinin yeterli ispatı olsa gerek. Yolun güneyden geçirilerek şehir geçişinin rahatlamasına yönelik diğer illerimizdeki çalışmalar Giresun'da da bir an önce hayata geçirilmelidir.

Bunun yanında, Karayolları Giresun şehir içi geçişini belediyemize henüz teslim etmemiştir. Trafik güvenliği başta olmak üzere belediyenin şehrin sosyokültürel faaliyetlerine yönelik planlama ve değişiklikler yapabilmesi, çözümler üretebilmesi için toplama yolun da Karayolları 10'uncu Bölge Müdürlüğü'nün bakım ağından çıkarılarak belediyemize devredilmesi gerekmektedir.

Karayolları başka hiçbir ilimizde görülmemiş bir uygulamaya devam etmektedir. Ayrıca, il trafik komisyonunun yolun belediyeye devrine yönelik kararı dikkate alınmamış, Karayollarının bu tutumunun ve bunun sebebinin Giresun'un Cumhuriyet Halk Partili belediye tarafından yönetiliyor olmasından kaynaklanmadığını ümit ederek Ulaştırma Bakanımızın dikkatine sunmak istiyorum.”

Bu haber 2894 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

     BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER